Košice - mesto (ne)kultúry, hokeja, špiny a odpadkov ?

Autor: Karol Linhart | 26.4.2011 o 17:17 | (upravené 26.4.2011 o 17:39) Karma článku: 7,17 | Prečítané:  1799x

S blížiacimi sa MS 2011 v hokeji, ktoré sa budú hrať aj v Košiciach sa finišuje. Finišujú mužstvá v prípravných zápasoch, rovnako aj mestskí radní v zabezpečovaní čistoty mesta.  

Hlavná ulica v Košiciach sa čistí od špakov a žuvačiek, železničná stanica sa čistí od bezdomovcov. Všetko, čo je viditeľné na prvý pohľad sa čistí. Košice aj ako EHMK 2013 musia vyzerať pred zahraničnými turistami a delegátmi, ktorí prídu na hokej TIP-TOP. A to je správne. Čo už ale nie je celkom správne je to, že všetko sa čistí len pred Majstrovstvami sveta. Musíme mať každý rok v Košiciach nejaké MS, aby mesto vyzeralo navonok čisté ? Čisté minimálne na viditeľných miestach...

Napriek čisteniu však zostávajú miesta, kde je nečistota, kde sú odpadky a špina. To všetko poukazuje na nekultúrnosť a ľahostajnosť ľudí. Tých čo špinu robia, aj tých čo ju nechávajú len tak. Na čele všetkého sú mestskí radní. Niekoľkokrát som sám, na svoje náklady vyčistil mestský pozemok vedľa mojej predajne. Niekoľkokrát som žiadal na magistráte, aby zabezpečili pravidelné čistenie priechodu medzi Kováčskou ulicou a Hlavnou ulicou. Všetko bezvýsledne. Už týždne sa v tomto priechode povaľujú odpadky, fľaše, šatstvo a nič sa nedeje.

Je to tým, že tento priechod nie je viditeľný ?

Čo keď náhodou nejaký turista alebo delegát sa rozhodne prejsť z Hlavnej na Kováčsku ulicu nie cez ulicu Mlynskú, ale priechodom ako je na videu ?

 Až vtedy sa radní na magistráte spamätajú a zabezpečia čistenie nielen viditeľných miest Košíc, ale aj „neviditeĺných" miest a zákutí Košíc ?

 130420113143_res_res_res.jpg

130420113146_res_res_res.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už VšZP dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?