Poslanci Smeru ani SDKU sa nikdy nevzdajú peňazí

Autor: Karol Linhart | 30.4.2011 o 17:57 | Karma článku: 7,75 | Prečítané:  1055x

daňových poplatníkov, Košičanov. Nikdy, ak ich mimoriadne okolnosti alebo niečo nečakané nedonúti, neurobia potrebné úkony na faktické zrušenie 22 mestských častí v Košiciach. Mestské časti Košíc aj Bratislavy z väčšej časti slúžia tiež ako skladiská členov Smeru a SDKU, ktorí po kvapkách plnia svoje hladné brušká eurami a drobnými výhodami, ako je napr. nevyhnutná kúpa netbookov z daní Košičanov.

Zasadnutia ťahanovských poslancov  sa konajú tak raz za tri mesiace a preto to, že na netbooky samospráva vyčlenila 4 600 eur je veľmi podstatné na ich prácu, lebo väčšina z poslancov sú "chudáci", ktorí nemajú ani vlastný počítač.

Zároveň ako je konštatované, tak niečo vyše pol milióna eur, čo je takmer trištvrtiny z celkových príjmov mestskej časti, ide na chod miestnej samosprávy.

Do tejto položky samospráva zarátala nielen plat starostu, vicestarostu, či odmeny pre miestnych poslancov, ale aj celkový chod miestneho úradu. Na platy zamestnancov, ich poistenie, dopravu, či náhradu za práceneschopnosť pôjde z miestnej kasy viac ako 350-tisíc eur.

Svoje tohtoročné príjmy naplánovali na sumu 677 980 eur, výdavky na 837 173 eur.

Osobitnou perličkou je deficit rozpočtu. Poslanci si schválili rozpočet s deficitom cez 150-tisíc eur. Z cudzieho predsa krv netečie. Veľmi radi by sme videli, či takto poslanci šafária aj doma s domácim rodinným rozpočtom. Deficit prekrývajú z rezervy svokry alebo akej rezervy ? Jednoducho prídu za svokrou a požiadajú ju, že na rozvoj manželstva  dcéry treba, aby svokra dala nejaké eurá zo svojej rezervy. A svokra vyberie z kešeni 150 000 euri a dá zaťkovi, aby jej dcéra mala harmonické deficitné manželstvo ?

 

22 mestských častí v Košiciach je absolútny nonsens, avšak dokiaľ bude Košiciam vládnuť neoficiálna koalícia SMER-HID-SDKU, žiadnu zmenu v prežieraní verejných zdrojov čakať nemožno. Uvidíme, či príde k nejakej zmene po roku 2014, alebo Košičania opäť prispejú na nové netbooky poslancom, ktorí skoro nič nerobia a zasadajú raz za tri mesiace. A

Avšak páni poslanci 22 mestských častí Košíc skoro vždy na prvom zasadnutí po svojom zvolení schvália:  Zásady odmeňovania volených orgánov

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?