Peniaze, peňeži, peníze - poslanci problém nemajú

Autor: Karol Linhart | 9.5.2011 o 9:07 | (upravené 9.5.2011 o 11:13) Karma článku: 5,77 | Prečítané:  1095x

odhlasovať si. V prípade poslaneckých odmien za výkon ich služby verejnosti  si eurá vedia spočítať raz, dva tri. To sa posledne aj udialo aj na zastupiteľstve mestskej časti Košice-Sever, kde dvaja naši členovia zo 7statočných - JUDr. Gürtler a Ing. Ténai ako jediní z poslancov hlasovali proti odmenám.

Ostatní poslanci si svoje peniaze, peňeži, peníze - cca. 160 euri za jedno zasadnutie počas 3 mesiacov bez problémov odhlasovali.

Proti JUDr. Gürtler a Ing. Ténai hlasovali aj v prípade, žiadosti bývalej starostky o preplatenie dovolenky. Väčšina ostatných poslancov sa pri hlasovaní o preplatení dovolenky zdržala, keďže duch poslanca Jozefa Filipka (SMK) sa šíril celým zasadnutím poslancov.

Poslanec Filipko bol presvedčený, že nie je možné, aby poslanci posúdili, či mohla vyčerpať dovolenku alebo nie.

Poslanec Filipko chcel tiež, aby úrad dal celú záležitosť ešte posúdiť nezávislému expertovi. "Nie som právnik, aby som vedel tieto záležitosti správne posúdiť. Poslancom je preto ťažko sa rozhodnúť" - skonštatoval Jozef Filipko (SMK) a s týmto duchom sa stotožnila väčšina poslancov formou hlasovania: ZDRŽAL SA pri preplatení dovolenky bývalej starostky.


Čítajte viac:

http://korzar.sme.sk/c/5883895/exstarostka-severu-ziadne-peniaze-uz-nedostane.html#ixzz1Lplps2MI

Ako povedal môj kolega z platformy nezávislých občanov 7statočných - JUDr. Gürtler: "Pokrytectvo a alibizmus najhrubšieho zrna u poslancoch klubov v Košiciach na Severe:

tzv. opozičného: SDKÚ-DS-SMK-MK-SaS

a tzv. koaličného: Smer-KDH-MOST-HID, sa prejavuje nielen na celoštátnej úrovni, ale aj na regionálnej úrovni. Ak ide o peniaze, peňeži, peníze poslancov SDKU, Smer, SaS, KDH, MOST - HID, SMK, tak títo posranci vždy nájdu správny smer spoločnej cesty ako si odmeny odhlasovať."

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?