Každý nesieme svoj kríž za svoju voľbu a kedy konečne budeme

Autor: Karol Linhart | 18.4.2011 o 7:07 | (upravené 18.4.2011 o 7:23) Karma článku: 4,80 | Prečítané:  1192x

môcť po voľbách povedať, že sme opäť nevolili zle ? Začínam byť mierne frustrovaný z toho, ako musím už aj na burze starožitností počúvať ľudí sťažujúcich sa na tých, ktorých volili. Volili starých, nových, staronových a všetci ich zas sklamali. V sobotu som organizoval burzu starožitností v Budimíre. Počasie pekné, atmosféra dobrá, avšak sťažnosti ľudí na politikov zas nemali konca kraja. Jedni nadávali na druhých a druhí na tretích. Potom volič nadáva sám na seba, že nevolil siedmich. A siedmi nadávajú na všetkých, lebo za všetko môžu ostatní.

Nemilou zaujímavosťou mojej burzy pre mňa bolo to, že poniektorí ľudia nadávali na politikov a pritom žiadni politici na burzu neprišli. Neprišli, hoc obvykle chodia, najmä pred voľbami. Keďže je ale po voľbách a nemusia sa ukazovať a robiť kampaň, neúčasť politikov ma nijako neprekvapila.

Sklamanie ľudí z politiky a nutnosť o tom aj so mnou rozprávať ma však nemilo prekvapila. Ťažko hodnotiť sklamanie ľudí, ale asi bude oprávnené, ak ešte aj v sobotu dopoludnia mali niektorí potrebu riešiť politiku.

Každý nesieme svoj kríž, aj kríž našej (ne)správnej voľby v parlamentných, komunálnych, či iných voľbách. Kolegovi som v nedeľu hovoril o tom, čo ľudia hovorili na burze. On mi pustil nižšie uvedené video a riekol: „Ľudia majú, čo chceli. Všetko chce svoj čas, a asi ani 20 rokov zatiaľ nestačí, aby väčšina Slovákov pochopila, kde je ten správny smer. Ak pochopia, že iba každého čestnosťou, pracovitosťou a statočnosťou sa stane Slovensko lepšou krajinou. Dokiaľ teda nájdu správny smer, musia niesť svoj kríž a sťažovať sa po voľbách."

 

 

A to video a hlavne tie slová a ídea, to je naozaj sila.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?