Rómovia z Lunika IX sa chcú vydať na pochod a ukážu hokejistom

Autor: Karol Linhart | 4.5.2011 o 18:53 | (upravené 5.5.2011 o 0:52) Karma článku: 9,65 | Prečítané:  2138x

aj zahraničným turistom, kde môže za pár rokov Slovensko skončiť. Mnohí Rómovia žijú v zúfalých pomeroch a za chvíľu už nebudú mať čo stratiť. Už 1.mája 2011 sme mali niekoľko pochodov v Košiciach, ktoré ukázali hokejistom aj zahraničným turistom, že Slovensko sa zatiaľ  životnou úrovňou nevyrovnáva Švajčiarsku, hoci úroveň hokeja je v oboch krajinách už skoro rovnaká.

V Košiciah sme mali Makarenu, pochody komunistov a aj všetko iné možné - nemožné, ale pochod Rómov z Luníka IX sme tu v Košiciach ešte nemali.

Čo vyvoláva potrebu Rómov poprechádzať sa po Košiciach a ukázať nám, čo nás čaká a neminie, ak sa nespamätáme ?

Nuž ide o to, že: "Protestovať chceme proti diskriminácii Rómov zo strany mesta v súvislosti s prijatým rozpočtom. Sme malá mestská časť, máme šesťtisíc obyvateľov. Kým ostatné malé mestské časti dostali z podielových daní 120 eur na obyvateľa, naša mestská časť má len 33 eur na obyvateľa," uviedol Slepčík.

Čítajte viac:

http://korzar.sme.sk/c/5879039/romovia-z-lunika-ix-chcu-protestovat-proti-diskriminacii.html#ixzz1LOzFKtvL

Môj priateľ Fero Ténai už 20. apríla 2011 na svojom blogu napísal: "jednoznačne mi z toho vychádza, že niektorí obyvatelia sú Košičania VIAC a iní rozhodne MENEJ, pretože aj prerozdelenie podielových daní na jedného obyvateľa je od 22,60 Eur po 113 Eur.

Najviac ma zarazilo a zamrazilo, pretože bývam v mestskej časti Košice-Sever, že táto mestská časť so skoro 20.000 obyvateľmi má dostať 444 tis. Eur. Luník IX s počtom obyvateľov málo cez 6.000 má dostať 210 tis. Eur.

Bohužiaľ musím teda konštatovať, že ešte aj Cigáni na Luníku IX sú viac Košičania, lebo dostanú na 1 obyvateľa 34,70 Eur, zatiaľ čo my, Košičania zo Severu iba 22,60 Eur na obyvateľa.

Mám to teda chápať podľa rozhodnutia košických radných dám a pánov tak, že hlava košického cigána ma vyššiu cenu ako hlava Košičana z časti Sever?"

Čítajte viac:

http://tenai.blog.sme.sk/c/263063/Hlavy-Kosicanov-maju-rozdielnu-cenu.html#ixzz1LOzbzkg2

Na záver teda vyvstáva otázka moja a kolegov Ténai aj Gürtler - nezávislých poslancov z platformy nezávislých občanov 7statočných v mestskej časti Košice-Sever: "Ak sa môžu kvôli podielovým daniam Rómovia z Lunika IX vydať na pochod, protestovať a ukázať hokejistom aj zahraničným turistom, že sú diskriminovaní, kedy sa vydajú, resp. môžu sa vydať kvôli diskriminácii na pochod aj Košičania zo Severu, ktorí majú na hlavu ešte o 10 eur menej podielových daní ako Rómovia z Luníka IX ?"

Kto sú vlastne diskriminovaní občania v Košiciach, na Slovensku ???

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?