Rómovia z Lunika IX sa chcú vydať na pochod a ukážu hokejistom

Autor: Karol Linhart | 4.5.2011 o 18:53 | (upravené 5.5.2011 o 0:52) Karma článku: 9,65 | Prečítané:  2137x

aj zahraničným turistom, kde môže za pár rokov Slovensko skončiť. Mnohí Rómovia žijú v zúfalých pomeroch a za chvíľu už nebudú mať čo stratiť. Už 1.mája 2011 sme mali niekoľko pochodov v Košiciach, ktoré ukázali hokejistom aj zahraničným turistom, že Slovensko sa zatiaľ  životnou úrovňou nevyrovnáva Švajčiarsku, hoci úroveň hokeja je v oboch krajinách už skoro rovnaká.

V Košiciah sme mali Makarenu, pochody komunistov a aj všetko iné možné - nemožné, ale pochod Rómov z Luníka IX sme tu v Košiciach ešte nemali.

Čo vyvoláva potrebu Rómov poprechádzať sa po Košiciach a ukázať nám, čo nás čaká a neminie, ak sa nespamätáme ?

Nuž ide o to, že: "Protestovať chceme proti diskriminácii Rómov zo strany mesta v súvislosti s prijatým rozpočtom. Sme malá mestská časť, máme šesťtisíc obyvateľov. Kým ostatné malé mestské časti dostali z podielových daní 120 eur na obyvateľa, naša mestská časť má len 33 eur na obyvateľa," uviedol Slepčík.

Čítajte viac:

http://korzar.sme.sk/c/5879039/romovia-z-lunika-ix-chcu-protestovat-proti-diskriminacii.html#ixzz1LOzFKtvL

Môj priateľ Fero Ténai už 20. apríla 2011 na svojom blogu napísal: "jednoznačne mi z toho vychádza, že niektorí obyvatelia sú Košičania VIAC a iní rozhodne MENEJ, pretože aj prerozdelenie podielových daní na jedného obyvateľa je od 22,60 Eur po 113 Eur.

Najviac ma zarazilo a zamrazilo, pretože bývam v mestskej časti Košice-Sever, že táto mestská časť so skoro 20.000 obyvateľmi má dostať 444 tis. Eur. Luník IX s počtom obyvateľov málo cez 6.000 má dostať 210 tis. Eur.

Bohužiaľ musím teda konštatovať, že ešte aj Cigáni na Luníku IX sú viac Košičania, lebo dostanú na 1 obyvateľa 34,70 Eur, zatiaľ čo my, Košičania zo Severu iba 22,60 Eur na obyvateľa.

Mám to teda chápať podľa rozhodnutia košických radných dám a pánov tak, že hlava košického cigána ma vyššiu cenu ako hlava Košičana z časti Sever?"

Čítajte viac:

http://tenai.blog.sme.sk/c/263063/Hlavy-Kosicanov-maju-rozdielnu-cenu.html#ixzz1LOzbzkg2

Na záver teda vyvstáva otázka moja a kolegov Ténai aj Gürtler - nezávislých poslancov z platformy nezávislých občanov 7statočných v mestskej časti Košice-Sever: "Ak sa môžu kvôli podielovým daniam Rómovia z Lunika IX vydať na pochod, protestovať a ukázať hokejistom aj zahraničným turistom, že sú diskriminovaní, kedy sa vydajú, resp. môžu sa vydať kvôli diskriminácii na pochod aj Košičania zo Severu, ktorí majú na hlavu ešte o 10 eur menej podielových daní ako Rómovia z Luníka IX ?"

Kto sú vlastne diskriminovaní občania v Košiciach, na Slovensku ???

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nemecko zakázalo prespávanie v kamiónoch, vodičom za to hrozia pokuty

Komisia ukáže nové pravidlá pre dopravcov.

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor aj Andrejom Babišom.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.


Už ste čítali?